Styropian z atestem

Budownictwo jest w fazie ciągłego rozwoju. Są jednak pewne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się do wielu lat. Jednym z nich jest wykorzystywanie takiego materiału, jak styropian z atestem. Od długiego czasu sprawdza się on znakomicie przy tworzeniu ochrony termoizolacyjnej budynku, a więc przy jego ocieplaniu. Wysoki wskaźnik termoizolacyjny, minimalna grubość płyt styropianowych, lekkość produktu oraz wiele innych jego walorów funkcjonalnych sprawia, że styropian z atestem jest niezastąpiony w tej funkcji. Montuje się go przy pomocy techniki lekkiej mokrej (wykorzystując zaprawy na bazie wody), co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo użycia płyt styropianowych. Jest to materiał odporny na pożar – samogasnący – który nie poddaje się łatwo złamaniom, uderzeniom i innego rodzaju uszkodzeniom. Styropian z atestem nie musi być biały. Można zakupić go na przykład w kolorze grafitowym lub żółtym. Płyty styropianowe doskonale ocieplają ściany nośne, zewnętrzne, a także podłogi, fundamenty i poddasza.

Ocieplanie budynków to jedna z czynności coraz częściej spotykana w budownictwie, zarówno w przypadku budynków nowych, jak i starszych. Do tego celu wykorzystuje się styropian z atestem. Jest on dostępny w postaci różnej wielkości i grubości płyt styropianowych. Styropian z atestem jest wysokiej jakości materiałem o właściwościach termoizolacyjnych, a dodatkowo jest on w stanie tłumić dźwięki pochodzenia uderzeniowego. Ogromną przewagą styropianu nad innymi materiałami mogącymi pełnić podobna funkcję jest jego waga. Płyty styropianowe są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu nie stanowią one obciążenia dla konstrukcji budynków – ścian, elewacji, dachów czy nawet fundamentów. Dodatkowo używa się w tym celu do montażu styropianu zapraw powstałych na bazie wody. Styropian z atestem jest materiałem dość trwałym, odpornym na uderzenia czy złamania. Jest także ognioodporny. Można go zakupić w ciekawej kolorystyce. Poza białym, może być on na przykład grafitowy bądź żółty. Zimą na pewno docenimy jego walory.

Polistyren

Polistyren jest substancją bardzo powszechnie wykorzystywaną w budownictwie. Pod tą nazwą kryje się nic innego jak styropian z atestem. Dostępny jest on najczęściej w postaci różnej grubości płyt. Jego główną funkcją jest tworzenie skutecznej izolacji termicznej, mówiąc prościej – jest on wykorzystywany do ocieplania budynków. Stosuje się go do podłóg, dachów, poddaszy, fundamentów, ścian zewnętrznych czy nośnych. Odpowiednio dostosowana gęstość sprawia, ze styropian z atestem jest materiałem trwałym na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym złamania. Doskonale sprawdza się także w przypadku pożarów, gdyż jest on odporny na ogień – samogasnący. Inną funkcją, jaką może pełnić styropian z atestem, jest wyciszanie dźwięków, ale tylko w przypadku tych uderzeniowych. Płyty styropianowe są bardzo lekkie, szczególnie te montowane metodą lekką mokrą – przy wykorzystaniu zapraw i klejów na bazie wody – dzięki czemu nie są one obciążeniem dla budynków oraz ich konstrukcji. Dostępne są także w kolorystyce innej niż biała.

Ocieplanie budynków jest dość korzystną inwestycją. Zamiast korzystać w nadmiarze z centralnego ogrzewania, lepiej zamontować na budynku styropian z atestem, który posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jest to dość prosta czynność, którą wykonuje się przy wykorzystaniu techniki lekkiej mokrej, czyli przyczepiając płyty styropianowe za pomocą zapraw i klejów stworzonych na bazie wody. Styropian z atestem, zwłaszcza tak zwany grafitowy, jest materiałem o wysokim i korzystnym współczynniku termoizolacyjnym. Dodatkowo również może on służyć tłumieniu hałasów natury uderzeniowej. Styropian z atestem charakteryzuje się również dużą odpornością na złamania i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten można stosować do ocieplana powierzchni pionowych lub poziomych. Doskonale więc nadaje się do podłóg, szkieletowych ścian nośnych, ścian zewnętrznych, dachów czy fundamentów. Minimalna waga samego styropianu oraz stosowanej zaprawy nie stanowi zagrożenia dla konstrukcji budynku.

Polistyren to materiał, który ma ogromne zastosowanie w budownictwie. Styropian z atestem doskonale nadaje się w wielu dziedzinach tej gałęzi techniki. Płyty styropianowe wykorzystuje się do wykonania termoizolacji budynków, ale zastosowań styropianu jest dużo więcej. Świetnie sprawdza się on przy budowie dróg, mostów oraz w innego rodzaju pracach betonowych. Styropian z atestem wykorzystywany jest przy tworzeniu podłoża, wówczas jest ono bardziej odciążone, dzięki czemu skuteczniej spełnia swoją funkcję. Polistyren jest doskonały wszędzie tam, gdzie wymagana jest lekkość konstrukcji i minimalne obciążenie. Nawet montuje się go, używając zapraw o jak najmniejszej masie, na przykład na bazie wody. Styropian z atestem posiada optymalnie dobraną gęstość, dzięki czemu ma wysoki wskaźnik termiczny, wyciszający dźwięki, a także chroniący produkt przed różnego rodzaju zniszczeniami, uszkodzeniami i złamaniami. Użycie styropianu zamiast alternatywnych materiałów często pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Polistyren jest substancją o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki temu, odpowiednio spreparowany, wykorzystywany jest w budownictwie do ocieplania różnych elementów konstrukcyjnych budynków. Styropian z atestem, bo o nim tu mowa, tworzy doskonałą izolację termiczną ścian zewnętrznych, nośnych, podłóg, poddaszy, dachów czy fundamentów. Warto wybierać tylko ten wysokiej jakości, od sprawdzonych i uznanych producentów, gdyż wówczas mamy pewność, że wskaźnik izolacyjny będzie odpowiednio wysoki. Dobry styropian z atestem posiada też doskonałe właściwości w przypadku kontaktu z ogniem – jest samogasnący. Odpowiednia gęstość i grubość płyt styropianowych sprawia też, że ten materiał budowlany jest odporny na złamania i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Styropian z atestem można pokrywać kolorową farbą. Można też zakupić płyty styropianowe w innych kolorach niż w białym, na przykład grafitowe lub żółte. Płyty styropianowe są lekkie, co sprawia, że nie obciążają one konstrukcji budynków.

Dodaj komentarz